Hoş geldiniz! Gezi, gezi kültürü, seyahat planlarınız ile ilgili aklınıza takılan soruları buradan sorabilirsiniz. Sorunuzu sormadan önce, daha önce sorulmuş sorulara göz atmanızı tavsiye ederiz. En üstteki arama kutusunu kullanarak, sorunuzun daha önce sorulmuş olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Lütfen her sorunuzu ayrı ayrı sayfalarda sormaya dikkat ediniz. Örneğin Tayland ile ilgili ulaşım, konaklama, gezilecek yerler ve rota planlamak ile ilgili sorularınız varsa, her sorunuzu ayrı başlık halinde sorunuz: Sorularınızda imla kurallarına uymaya dikkat ediniz. Seyahatleriniz sonrası siz de bu sayfadaki sorulara kendi deneyimlerinizi eklerseniz okuyucular da faydalanmış olacaktır. Teşekkürler Bu site YoldaOlmak.com sitesinin Soru ve Cevap sayfasıdır.
  • Kayıt

Soru&Cevap Yardım

Sayfa Gösterimi
Sayfa Gösterimi

785 soru

820 cevap

201 yorum

7,526 kullanıcı

Yurtdışı Dil Eğitimi ve Çalışma - Yeni Zelanda

+6 oy
Selamlar Kemal Bey,

Öncelikle belirtmeliyim ki çok güzel bir site hazırlamışsınız başarılarınızın devamını dilerim. 6 aylık dil eğitimi için Yeni Zelanda'ya gitmeyi planlıyorum. 6 aylık kurs, konaklama ve diğer yaşam giderleri ortalama olarak kaç TL'ye mal olur. Orada part time çalışabilme olanaklarımız var mıdır? iş bulabilme ihtimalımız ne kadardır?

Saygılar
3, Şubat, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde berkendal (250 puan) tarafından soruldu
26, Ocak, 2014 yoldaolmak tarafından yeniden kategorilendirildi

1 cevap

Yurtdışı dil okulu başvurularını bir ajans üzerinden yaptığınızı düşünüyorum. En doğrusu da budur. Zira okullardan çok indirimli fiyat alaıyorlar. Onlar genelde bu tür sorularınız için güncel bilgi verebilirler.

Sorularınızın cevabı ise oldukça değişken. Tamamen size bağlı her şey. Yurtdışı dil okulları ücretleri de farklılıklar gösterir. 6 ay için 5000 NZ$ okul da bulabilirsin 10.000 NZ$ olanı da.

Homestay kalırsanız eğer ödemeniz gereken fiyatlar, sanırım 800 NZ$ olması gerekiyor. 

Ben Avustralya veya Amerika'yı öneririm. Alternatif olarak HelpX konusunda araştırma yapmanızı öneririm.

Daha önce başka bir forumda yazdığım bilgi:


Çalışmayı düşünüyorsanız unutun. İş bulmak imkansıza yakın. Bulsanız da alacağınız ücret ve göreceğiniz muamele çok kötü. Ancak bulaşık yıkarsınız. Şanslıysanız garson olursunuz. Onu da ancak Türk restoranlarında bulursunuz. Belki pazarda bir şeyler satarsınız vs.

Resmi olarak çalışma izniniz yoktur. Ancak IELTS sınavından 5,5 ve üstü alırsanız o zaman haftada 20 saat çalışabilirsiniz. Sınava girmek için kaç para vermeniz lazım bi araştırın bakalım. Sınav sonucunu almak, başvurmak vs.. hepsi zaman alan şeyler. İş bulun da kabul ederlerse çalışın

Okul maliyetleri çok yüksek. Eğitim göreceğiniz İngilizce, ödediğiniz paraya ve okula göre değişmekle birlikte günde 4 saat. Onu da sınıftaki 10-15 öğrenciyle paylaşıyorsunuz. Cuma günleri gezmece tozmaca var, yani okul aktivitesi. 

Kaldığınız homestayin sizle oturup sohbet etmesini hele hiç beklemeyin. işinde gücünde olan, saat 9 da uyuyan insanlardır bir çoğu. Seviyeniz yeterli değilse zaten iletişim kuramazsınız.

Kiralar oldukça yüksektir. Hatta çok yüksektir. Aklı olan homestay, veya oda kiralama değil de gider hostelde kalır. Daha sosyal ortam olur. Değişik milletten insanlarla tanışırsınız.

Dil seviyeniz Beginner-Elementery ise işiniz çok daha zor. 6 ay sonra bir bakmışsınız ki sadece temel iletişim kelimelerini kullanmaktan öteye geçememişsiniz. Intermediate ve Upperlar daha şanslı olabilir. Okula, ülkeye, arkadaşlara alışmanız zaten 1-2 ayı bulur. Öğrencilerin çoğu Asya'lı olduğundan tarzınıza yakın insan bulmakta zorlanırsınız. Şöyle çıkıp akşamları veya hafta sonları bir şeyler yapalım dediğiniz insanı bulmanız zordur. Gider memleketten arkadaşlarınıza takılmak zorunda kalırsınız.

Kısaca dil okulda öğrenilmez, işte ve sokakta öğrenilir. Yazıktır, tonlarca para harcamayın derim. İnanın o parayla ingilizce konuşulan ülkelerde veya Asya'da gezin dili o zaman bakın nasıl öğreniyorsunuz. Hostellerde tanışacağınız gezginleri arkadaş edin, okula para vermeden daha hızlı öğrenirsiniz. 

Dil okulu arayışı için de detaylı bilgi içim aşağıdaki adrese uğra veya telefon et. Adresi yoldaolmak.com verdi diyebilirsin.

0(212)293 61 05 - 06  info@soeducation.com
3, Şubat, 2013 yoldaolmak (24,900 puan) tarafından cevaplandı
12, Mayıs, 2015 yoldaolmak tarafından düzenlendi
Yurtdışı Dil Öğrenme ve Çalışma - HelpX
Singapur Eğitim

İlgili sorular

+5 oy
1 cevap
1,168 kez görüntülendi 5, Şubat, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde berkendal (250 puan) tarafından soruldu
+3 oy
2 cevap
4,359 kez görüntülendi 22, Aralık, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde HüseyinAşkit (210 puan) tarafından soruldu
+4 oy
2 cevap
1,276 kez görüntülendi 3, Ocak, 2014 Yurtdışı Eğitim kategorisinde Anil39 (160 puan) tarafından soruldu
+5 oy
1 cevap
+6 oy
2 cevap
506 kez görüntülendi 14, Ekim, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde kalkan (180 puan) tarafından soruldu
+13 oy
1 cevap
1,009 kez görüntülendi 3, Temmuz, 2012 Yolda Olmak kategorisinde misafir tarafından soruldu
+4 oy
3 cevap
3,701 kez görüntülendi 23, Ekim, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde s32rcan (320 puan) tarafından soruldu
+7 oy
1 cevap
1,322 kez görüntülendi 22, Ekim, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde gül (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
293 kez görüntülendi 31, Ocak, 2015 Yurtdışı Eğitim kategorisinde goldenballs (120 puan) tarafından soruldu
...