Hoş geldiniz! Gezi, gezi kültürü, seyahat planlarınız ile ilgili aklınıza takılan soruları buradan sorabilirsiniz. Sorunuzu sormadan önce, daha önce sorulmuş sorulara göz atmanızı tavsiye ederiz. En üstteki arama kutusunu kullanarak, sorunuzun daha önce sorulmuş olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Lütfen her sorunuzu ayrı ayrı sayfalarda sormaya dikkat ediniz. Örneğin Tayland ile ilgili ulaşım, konaklama, gezilecek yerler ve rota planlamak ile ilgili sorularınız varsa, her sorunuzu ayrı başlık halinde sorunuz: Sorularınızda imla kurallarına uymaya dikkat ediniz. Seyahatleriniz sonrası siz de bu sayfadaki sorulara kendi deneyimlerinizi eklerseniz okuyucular da faydalanmış olacaktır. Teşekkürler Bu site YoldaOlmak.com sitesinin Soru ve Cevap sayfasıdır.
  • Kayıt

Soru&Cevap Yardım

Sayfa Gösterimi
Sayfa Gösterimi

780 soru

815 cevap

201 yorum

7,518 kullanıcı

Para ve Banka Kartı

0 oy
Merhaba. 2 buçuk - 3 aylık bir seyahate çıkıyorum önümüzdeki haftadan başlayarak. Rotam net olmamakla birlikte, kabaca, İran-Hindistan-Nepal-Bhutan-Bangladeş-Burma-Laos-Vietnam-Tayland-Filipinler-Fiji. Blogunuz sayesinde birçok soruma cevap buldum ancak bir sorum daha var. Yanıma ne kadar nakit almalıyım? Bu yazdığım ülkelerin hangilerinde banka kartımı kullanarak hesabımdan nakit çekim yapabilirim? Banka kartımın kaybolması/kırılması/atmde kalması gibi bir durumda, başka ne şekilde nakite ulaşabilirim? Teşekkürler.
15, Kasım, 2015 Gezi Rehberi kategorisinde Şahin (140 puan) tarafından soruldu

1 cevap

Saydığın ülkeler den bir çoğu biz den kat kat fazla turist ağırlayan ülkeler oldukları için bütün hepsinde bankamatikler var ve bankamatklerin üzerlerinde de visa, master, maestro, bunun gibi logoları gördüğün bankamatiklerden  rahatlıkla çekebilirsin  kredi kartı yada bankamatik kartı yeterli, bunların benim bildiğim kadarı ile %90 nı kart yutmuyor eğer uygun kart değilse veya şifre yanlış girildiyse kartı iade ediyor. yutan olursa da geçmiş olsun demek kalıyor. kartın kırılırsa da at çöpe gitsin. Bence birkaç banka kartı ve kredi kartı ile gitmeni öneririm sonuçta bir çok yerde internet var ve internetten bankacılık işlemleri ile kendi hesapların arasında transfer yapabilirsin. Başka nasıl nakite ulaşırım diyorsan bu da arkaşlarından western union gibi havale istiye bilir yada konsolosluğumuzun olduğu yerlerdeki konsolosluk çalışanlarından yardım alabilirsin onların hesaplarına para gönderebilirsin onlar sana yardımcı olabilirler. İyi yolculuklar, bol maceralar dilerim. kolay gelsin.

Anıl
15, Kasım, 2015 anilyilmaz123 (4,550 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

+10 oy
1 cevap
2,200 kez görüntülendi 14, Temmuz, 2012 Gezi Rehberi kategorisinde memedovmike (540 puan) tarafından soruldu
+11 oy
1 cevap
+7 oy
1 cevap
0 oy
0 cevap
289 kez görüntülendi 19, Ağustos, 2015 Gezi Rehberi kategorisinde Kurbaa26 (120 puan) tarafından soruldu
+5 oy
2 cevap
1,000 kez görüntülendi 9, Ekim, 2013 Asya Gezisi kategorisinde bozcukforum (200 puan) tarafından soruldu
+2 oy
2 cevap
1,063 kez görüntülendi 23, Nisan, 2014 Gezi Rehberi kategorisinde Koray Sezer (140 puan) tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap
261 kez görüntülendi 1, Ocak, 2014 Gezi Rehberi kategorisinde Müberra Bilgiç (160 puan) tarafından soruldu
+7 oy
1 cevap
631 kez görüntülendi 9, Şubat, 2013 Gezi Rehberi kategorisinde A Burak Toktaş (920 puan) tarafından soruldu
...