Hoş geldiniz! Gezi, gezi kültürü, seyahat planlarınız ile ilgili aklınıza takılan soruları buradan sorabilirsiniz. Sorunuzu sormadan önce, daha önce sorulmuş sorulara göz atmanızı tavsiye ederiz. En üstteki arama kutusunu kullanarak, sorunuzun daha önce sorulmuş olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Lütfen her sorunuzu ayrı ayrı sayfalarda sormaya dikkat ediniz. Örneğin Tayland ile ilgili ulaşım, konaklama, gezilecek yerler ve rota planlamak ile ilgili sorularınız varsa, her sorunuzu ayrı başlık halinde sorunuz: Sorularınızda imla kurallarına uymaya dikkat ediniz. Seyahatleriniz sonrası siz de bu sayfadaki sorulara kendi deneyimlerinizi eklerseniz okuyucular da faydalanmış olacaktır. Teşekkürler Bu site YoldaOlmak.com sitesinin Soru ve Cevap sayfasıdır.
  • Kayıt

Soru&Cevap Yardım

Sayfa Gösterimi
Sayfa Gösterimi

780 soru

815 cevap

201 yorum

7,518 kullanıcı

Malezya, Tayland, Singapur Rota

+3 oy
Öncelikle Merhaba

Ailem için Malezya Tayland ve Singapur gezisi planlayarak onlara süpriz yapmayı planlıyorum daha önce yurtdışına çıkmadılar 20 günü geçmeyecek şekilde yardımlarınıza ihtiyacım var.

Bilet şu şekilde olucak İST-BKK , SİN-İST. Kalınacak yerleri booking den gidilmeden önce ayarlamak istiyorum.

Tayland için BKK(3) gün ve Phuket(3) gün BKK - Phuket arası uçakla olucak. Mutlaka kalınması gereken başka bir yer varsa eklemenizi rica ediyorum Tayland için.

Phuketten Kualalumpur uçakla geçiş ve 2 gün konaklama buradan Langkawi ye 2 gün de burada konaklama Kualalumpur Langkawi arası geçiş için yardımlarınızı rica ediyorum nasıl olması gerektiği şeklinde ayrıca Langkawi den Penang adasına gidilmelimi gidilmeli ise nasıl gidilmeli kaç gün kalınmalı gene bunlar dışında mutlaka kalınması gereken yer varsa eklemnizi rica ediyorum Malezya için.

Malezya sonrası Singapur ara geçiş hakkında bilgiye ihtiyacım var. Singapurda kaç gün kalınması gerektigi konusunda da yardımlarınızı rica ediyorum.

Şuanda kafamdaki rota Bangkok>Phuket>Kualalumpur>Langkawi>Penang>Singapur şeklinde sıralama konusunda bir problem veya sizce bir değişiklik olmalı mı ? Sizce kalınacak yerleri onlar gitmeden ayarlamalı mıyım ? Yoksa onlar gittiğinde kendi otellerinimi bulmalılar.

Rotamda bir sıkıntı varsa lütfen düzeltip boşlukları doldururmusunuz.

Teşekkürler
12, Aralık, 2015 Asya Gezisi kategorisinde stardustice (180 puan) tarafından soruldu

1 cevap

 
En İyi Cevap
Merhaba,

Şimdi sırası ile ben size önerilerimi belirtmek istiyorum. öncelikle Booking den otellerinizi ayarlarken dikkat etmeniz gereken otelleri şehir merkezlerine yakın yerlerden seçmeye dikkat etmeniz ve konaklama da 7,5 üstü oy almış otelleri seçmenizi öneririm.

Bangkok a vardığınızda sakın uçak yorgunuyum diye iner inmez otelde dinleniyim diye uyumamaya dikat edin.  Bangkok da gezeceğiniz çok yer var ama aşlıca yerleri otel Resepsionun dan yardım alarak öğrene bilirsiniz onlar size haritadan gitmeniz gereken başlıca yerleri işaretleyeceklerdir. Bangkok dan sonra Phuket e geçmeniz çok güzel burada konaklamanızı Patong bölgesinde yaparsanız iyi olur. Merkezi yerdir bir gününüzü de otelinizde bulunan günlük turlardan yararlanarak Phi phi ve bond adası gezisine ayırmanızı öneririm.

Phuket den sonra Kualalumpur güzel bir tercih. Burada Gezeceğiniz çok yer var ama 1 gününüzü Putra jaya ayırmanızı, bir de highland gibi Kuala lumpur un biraz dışındaki yerleride görmenizi öneririyorum. Kuala lumpur dan sonraki rotanız bence Langkawi yerine Malakka yagitmenizi öneriyorum. zaten Phukette gittiniz Langkawi gitmenize bence gerek yok sonuçta ikiside ada ve yüzme ve eğlenmek için gidilecek yer o yüzden unesco dünya mirası şehirlerinden olan Malacca ya gitmenizi öneriyorum buraya da Kuala lumpur dan güzel bir otobüs seyahati ile gidebilirsiniz Malezya içinde gezerken otobüsle seyahat etmenizi öneririm. Otobüsleri çok rahat ve lüks tür bizim buradaki normal otobüslerinin, geniş koltukları ve yolcu sayıları 21 kişiyi geçmez. Malacca dan da Singapur a otobüsle güzel bir seyahatle gidebilirsiniz. Otobüs biletlerinizi buradan internetten rahatlıkla alabilirsiniz. Aynı zamanda fiyatlarında ekonomik olduklarını göreceksiniz.

Singapur a vardığınızda tarif edilemeyecek bir cennette varacaksınız. Bana sorsanız nerede yaşamak istersiniz diye benim 1. tercihim burası, Şahsen bu benim fikrim. Singapur a giderken sadece sakız getirmemeye dikat edin singapur da sakız çiğnemek bulundurmak yasaktır. Malezya dan sonra burası baya size pahalı gelecek ama herşeye değer Elektronik eşya cenneti olan şehirde kamera, prof. Fotograf makinası, aksesuarlarını ve Telefonları çok uygun fiyatlarda alabilirsiniz. gezilecek çok yer var bence 4 gününüzü buraya ayırmanızı öneriyorum. Şimdi den tatilinizde eğlenceler dilerim.
13, Aralık, 2015 anilyilmaz123 (4,550 puan) tarafından cevaplandı
13, Aralık, 2015 stardustice tarafından seçilmiş
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz söylediğiniz gibi langkawi yerine malekayı eklemeyi düşünüyorum sizce melaka için 2 gün yeterlimidir?

İlgili sorular

0 oy
2 cevap
1,091 kez görüntülendi 21, Mart, 2016 Asya Gezisi kategorisinde Ömer Faruk Celep (160 puan) tarafından soruldu
+2 oy
2 cevap
1,528 kez görüntülendi 5, Ocak, 2015 Asya Gezisi kategorisinde aykben (180 puan) tarafından soruldu
+3 oy
1 cevap
376 kez görüntülendi 11, Mart, 2014 Asya Gezisi kategorisinde busrao (150 puan) tarafından soruldu
+7 oy
1 cevap
2,807 kez görüntülendi 23, Aralık, 2012 Asya Gezisi kategorisinde Mrtcn (270 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
331 kez görüntülendi 5, Ekim, 2016 Asya Gezisi kategorisinde lalapooo (120 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
801 kez görüntülendi 22, Kasım, 2014 Asya Gezisi kategorisinde busra34 (190 puan) tarafından soruldu
+2 oy
2 cevap
2,596 kez görüntülendi 21, Ağustos, 2014 Asya Gezisi kategorisinde sogukkanli56 (190 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
833 kez görüntülendi 7, Haziran, 2014 Asya Gezisi kategorisinde Sinan Keçeci (190 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
699 kez görüntülendi 4, Haziran, 2014 Asya Gezisi kategorisinde Sinan Keçeci (190 puan) tarafından soruldu
...