Hoş geldiniz! Gezi, gezi kültürü, seyahat planlarınız ile ilgili aklınıza takılan soruları buradan sorabilirsiniz. Sorunuzu sormadan önce, daha önce sorulmuş sorulara göz atmanızı tavsiye ederiz. En üstteki arama kutusunu kullanarak, sorunuzun daha önce sorulmuş olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Lütfen her sorunuzu ayrı ayrı sayfalarda sormaya dikkat ediniz. Örneğin Tayland ile ilgili ulaşım, konaklama, gezilecek yerler ve rota planlamak ile ilgili sorularınız varsa, her sorunuzu ayrı başlık halinde sorunuz: Sorularınızda imla kurallarına uymaya dikkat ediniz. Seyahatleriniz sonrası siz de bu sayfadaki sorulara kendi deneyimlerinizi eklerseniz okuyucular da faydalanmış olacaktır. Teşekkürler Bu site YoldaOlmak.com sitesinin Soru ve Cevap sayfasıdır.
  • Kayıt

Soru&Cevap Yardım

Sayfa Gösterimi
Sayfa Gösterimi

782 soru

815 cevap

201 yorum

7,521 kullanıcı

Online Ucak Bileti Sitesi Turna.com Hakkinda

+5 oy
Uzun zamandır internetten uçak bileti alıyorum. Çok sayıda yerli ve yabancı uçak bileti arama motoru hizmeti sunan siteyi deneme fırsatım oldu. Son zamanlarda da ülkemizin online uçak bileti satan sitelerini kullanmaya başladım.

Turna.com sitesini sizden duydum. Facebook sayfanızdaki Qatar Airways kampanyasında da Turna.com sitesini yine tavsiye etmiştiniz. Asya uçak bileti kampanyasını sunan Qatar Airways'in sayfasından dahi daha uygun fiyatlar vardı. Doğrusu bu bizi hem heyecanlandırdı, hem de şüpheye düşürdü.

Şimdilerde sık sık yaz tatil dönemi için uçak bileti bakınıyorum. Uçak bileti aldığınız platformlar hangileri, doğrusu bunu sizden duymak isteriz. Tavsiyeleriniz bizim için değerli. Teşekkürler.
19, Şubat, 2016 Gezi Rehberi kategorisinde Peril Öyküsü (200 puan) tarafından soruldu
19, Şubat, 2016 yoldaolmak tarafından düzenlendi

3 Cevaplar

 
En İyi Cevap

Konu seyahat olunca en önemli gider masraflarının başında  uçak bileti maliyetleri geliyor. Dediğiniz gibi bir de uzak destinasyon olan Asya gibi yerlere uçacaksanız maliyetler bazen 2000-3000TL'ye kadar çıkabiliyor. https://yoldaolmak.com/ sitemde ucuz uçak bileti bulma konusunda seyahat rehberi bölümünde pek çok deneyimimi paylaşmıştım. Pratik deneyimlerime ve araştırmalarıma dayanarak Türkiye’nin en iyi uçak bileti sitelerini karşılaştıran araşıtırmam ile firmaları kıyaslamıştım. Bu firmaların hemen hepsinden daha önce bilet almışlığım veya karşılaştırmışlığım var.

https://yoldaolmak.com/turkiyenin-en-iyi-online-ucak-bileti-satis-siteleri.html

Turna.com uçak bileti satış sitesi ile 2015 yılı ortasında tanıştım. Şu ana kadar ikisi yurt dışı olmak üzere 15' defadan uçak bileti almışım. Beni kendisine böyle bağlayan bir firma olmasının çokça sebepleri var. Hepimiz uçak bileti satın alırken cebimizden çıkcak paraya bakıyoruz. Zira uçak bileti firmalarının hepsi THY, Pegasus, Atlas vs gibi firmaların biletini satıyor, yani satılan ürün aynı.

https://www.turna.com/ sitesinin diğerleriyle kıyasladığımda bir çok avantajı var. 

Günlük Tahmini Fiyatlar grafiği, eğer uçuş tarihiniz esnek ise en ucuz biletlerin hangi gün olduğunu gösteriyor. O tarihe bilet alarak tasarruf ediyorsunuz.

Turna Puan ile sadece bilet almakla kalmıyor bir de uçuşlardan puan kazanıyorsunuz. Miles and Miles mil programına ek olarak ekstra puan kazanarak biriktirilen puanlarla bilet alıyorsunuz. Bu puanlarla bedava izmir-İstanbul uçak biletimi aldım ben. İlk bileti alınca Elite üye oluyorsun.

Arkadaşlarını davet et seçeneği Elit üye olunca aktifleşiyor ve verilen linkle arkadaşlarını üye yapıyorsun. Onların bilet işlemlerinden ekstra puan kazanıyorsun kendi puanlarına kan katıyorsun böylece. Ben şimdi 1000 Puanı aştığımdan Elit Plus üye oldum ve puan katsayım daha da yükseliyor böylece. Hem arkadaşlarım kazanıyor hem ben.

Lütfen siteye şu linkten üye olun: http://bit.ly/uygunbilet

Ayrıca bu destinasyon uçak bileti sayfalarında gidilecek şehirler hakkında kullanışlı bilgiler bulunuyor. Ayrıca Turna Blog sayfasıyla da okunabilirliği yüksek içerikler sunması çok güzel. İçerik üreten firmaları severim.

Turna.com kullanıcıları Bonus, ParafPara, MaxiPuan, Worldpuan ve ParaPuan'larını Turna Puan'a çevirip uçak bileti alımında kullanılabiliyor. Üstelik çevrilen puan miktarının 10%'u da Turna.com'dan hediye olarak hesaba ekleniyor. Miss gibi. Tek hesaptan tüm birikmiş millerimi yönetmiş oluyorum. 

Ben taksit sevmiyorum, ama site Axes, CardFinans, Maximum, Paraf ve World Karta 9 taksit yapıyor.

Dediğim gibi uçak bileti alırken amacım her zaman en ucuz uçak biletini almak. Bunu bana kim sunuyorsa gidip oradan alırım. Ek avantajları kim daha iyi sunuyorsa bunu okuyucularımla da paylaşırım ve paylaşacağım.

19, Şubat, 2016 yoldaolmak (24,900 puan) tarafından cevaplandı
19, Şubat, 2016 Peril Öyküsü tarafından seçilmiş
Bilgiler için çok teşekkürler. Keyifli ve güvenli yolculuklar olsun.
Sorumu bu kadar hızlı ve ayrıntılı yanıtladığınız için teşekkür ederim. İnternetteki bilgi kirliliğine ve güven sorununa da iyi bir çözüm oldu. Verdiğiniz linkten üye oldum. Siteyi biraz incelediğimde de gitmeyi düşündüğüm destinasyonlarla ilgili işime yarayacak epey bilgi olduğunu gördüm. İyi ki sormuşum, tekrar teşekkürler!

Diğer ucuz uçak bileti deneyimlerimi yazdığım tüm yazılar şurada:

https://yoldaolmak.com/seyahat-rehberi/ucak-bileti

19, Şubat, 2016 Yolda Olmak (1,620 puan) tarafından cevaplandı
Turna.com web sitesini ben de uçak bileti almak için kullanıyorum. Kısa sürede yaptığım harcamalarla Elite üye pozisyonuna yükseldim.

Hem uygun fiyatlı uçak bileti sunuyor hem de her satın almada Turna Puan (TL) biriktiriyor. Böylece bir sonraki alışverişte bu puanları kullanabiliyorsunuz. Ayrıca sizin üzerinizden üye olan arkadaşlarınızın yaptığı harcamalardan da puan kazanıyorsunuz.

Güvenilirlik açısından da bir sıkıntı yok. Bilet aldıktan sonra bilgilendirme mailleri ve SMS de geliyor. Ben memnunum ve biletlerimiz Turna'dan alıyorum. Sizlere de gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
15, Mart, 2016 A. Buğra Tokmakoğlu (150 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

+6 oy
2 cevap
1,442 kez görüntülendi 28, Nisan, 2013 Gezi Rehberi kategorisinde ozgyildir (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
117 kez görüntülendi 18, Eylül, 2014 Türkiye Genel kategorisinde utku erdener (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
69 kez görüntülendi 6, Şubat, 2015 Ortadoğu kategorisinde richi (150 puan) tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap
354 kez görüntülendi 16, Ekim, 2014 Asya Gezisi kategorisinde MehmetKLNC (140 puan) tarafından soruldu
+3 oy
1 cevap
194 kez görüntülendi 24, Aralık, 2015 Asya Gezisi kategorisinde Alper007 (300 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap
712 kez görüntülendi 28, Temmuz, 2015 Asya Gezisi kategorisinde aykut35 (150 puan) tarafından soruldu
+3 oy
1 cevap
75 kez görüntülendi 10, Temmuz, 2015 Avrupa kategorisinde Suna (150 puan) tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap
2,115 kez görüntülendi 2, Şubat, 2015 Balkanlar kategorisinde Ozan Soyer (140 puan) tarafından soruldu
+3 oy
1 cevap
183 kez görüntülendi 1, Şubat, 2015 Asya Gezisi kategorisinde can (170 puan) tarafından soruldu
...