Hoş geldiniz! Gezi, gezi kültürü, seyahat planlarınız ile ilgili aklınıza takılan soruları buradan sorabilirsiniz. Sorunuzu sormadan önce, daha önce sorulmuş sorulara göz atmanızı tavsiye ederiz. En üstteki arama kutusunu kullanarak, sorunuzun daha önce sorulmuş olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Lütfen her sorunuzu ayrı ayrı sayfalarda sormaya dikkat ediniz. Örneğin Tayland ile ilgili ulaşım, konaklama, gezilecek yerler ve rota planlamak ile ilgili sorularınız varsa, her sorunuzu ayrı başlık halinde sorunuz: Sorularınızda imla kurallarına uymaya dikkat ediniz. Seyahatleriniz sonrası siz de bu sayfadaki sorulara kendi deneyimlerinizi eklerseniz okuyucular da faydalanmış olacaktır. Teşekkürler Bu site YoldaOlmak.com sitesinin Soru ve Cevap sayfasıdır.
  • Kayıt

Soru&Cevap Yardım

Sayfa Gösterimi
Sayfa Gösterimi

785 soru

820 cevap

201 yorum

7,526 kullanıcı

İngilizce Dil Eğitimi İçin Hangi Ülke?

+7 oy
İngilizce dil eğitimi almak için bir Asya ülkesine veya Avustralya'ya gitmek istiyorum.

Siz bu kadar gezdikten sonra hangi ülkede ingilizce eğitimi almak isterdiniz?

Nereleri daha çok beğendiniz?

Keşke şurada ingilizce eğitimimi devam ettirseydim değiniz yer var mıydı?

Kemal abi yazılarınızın büyük bir bölümünü hayranlıkla okudum. Teşekkürler.
16, Haziran, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde s32rcan (320 puan) tarafından soruldu
26, Ocak, 2014 yoldaolmak tarafından yeniden kategorilendirildi

1 cevap

İngilizce dil eğitimi almak maliyetli bir süreç. Çoğunlukla verilen kurslar yetersiz kalıyor. Nedeni de kalabalık sınıflar ve günde birkaç saat ile dil öğrenmeye çalışmanın yetersiz olmasının yanında, pratik yapma şansının az olmasından da kaynaklanıyor.

Dil okullarında eğer Türkiye’den giden başkaları da varsa Türkçe hayatın bir parçası olarak kalmaya devam ediyor. İngilizce konuşulan ülkelerin dil okulları fiyatları yüksek, bunun yanında bu ülkelerde yaşam maliyetleri de oldukça yüksek. İngilizce öğrenmeye mecbur kalındığı durumlarda ancak dil daha hızlı öğreniliyor. Bunun için de benim en çok önerdiğim şey seyahat etmek. Elbette sıkı bir gramer çalışmasına girmek de şart.

Asya'da Filipinler ve Malezya İngilizce dil eğitimi için tavsiye edeceğim ülkeler. Hem kurslar, hem yaşam şartları ucuz. Her iki ülkede de iyi düzeyde İngilizce konuşuluyor. Malezya eğitim kalitesi açısından çok yüksek. Malezya tercih edilebilir. Bu ülkelerin büyük şehirleri dışındaki yerlerde dil eğitimi çok daha ucuz. Filipinler Baguio şehrinde dil okullarının ucuz olduğunu duydum. Manila'da tanıştığım bir Koreli kız 3 aylığına her şey dahil İngilizce kursuna, benim Yeni Zelanda'da 1 aylık maliyetimden daha az harcama yaparak kaydolmuştu.

Okyanusya ülkelerinden Fiji ise, İngilizce öğrenilecek diğer bir ilginç ülke. Oradaki adalardan birine gidip, öğretmenle anlaşılıp özel İngilizce dersi bile alınabilir. Uçak biletini saymazsak en ucuzu bu olur herhalde. Fiji yazılarım içerisindeki Naboro Köyü buna örnek. hani farklı bir dil eğitimi olur, okulda öğrenciler yabancılara meraklı. Şimdiki aklım olsa gider o köylerden birine yerleşir ve 3 ay kalırdım.

Profesyonel anlamda sertifika veren ülkeler tercih edilecekse eğer ilk tavsiyem Avustralya olur. Hem okul dışında çalışma fırsatalrı çok, hem de okul sonrası 3 ay seyahat edilerek İngilizce pratik geliştirilebilir. Help Exchange yöntemiyle de para harcamadan aileler yanında kalıp bolca konuşma pratiği yapıalrak kendini geliştirmek mümkün.

Diğer bir yol ise en az 6 ay, ana dili İngilizce olan biriyle dünya turuna çıkmak. Ben İngilizceyi, Hollandalı arkadaşımla 3 ay seyahat ederken geliştirdim diyebilirim. Tabi çok sayıda İngilizce gezi blogu da okumak, film izlemek, kelime çalışmak ve onları kullanmak her zaman yapılması gereken şeyler.

Bu konuda hazırlayacağım çokça makale ve bilgilendirici tavsiyeler var ama ne yazık ki henüz hazırlama fırsatım olmadı.

İngilizce kafaya takmadan, günün her anını kapsamadan öğrenilmesi pek de kolay değil. O nedenle her an ben nasıl İngilizce öğrenirim ve geliştiririm cümlelerinin akılda canlı tutulması gerekiyor.

Dil okulu arayışı için de detaylı bilgi almak istersen aşağıdaki adrese uğra veya telefon et. Adresi yoldaolmak.com verdi diyebilirsin.

Evliya Çelebi Mah. Kıblelizade Sok. Ruhide Ap. No:3 Kat: 1 Daire : 2 34400 Beyoğlu, İstanbul, Turkey
Tel : 0090(212)293 61 05 - 06   E-mail : info@soeducation.com
21, Haziran, 2013 yoldaolmak (24,900 puan) tarafından cevaplandı
12, Mayıs, 2015 yoldaolmak tarafından düzenlendi

İlgili sorular

+5 oy
1 cevap
+3 oy
1 cevap
2,844 kez görüntülendi 28, Mayıs, 2014 Yurtdışı Eğitim kategorisinde ayarsizinsan (160 puan) tarafından soruldu
+4 oy
2 cevap
1,288 kez görüntülendi 3, Ocak, 2014 Yurtdışı Eğitim kategorisinde Anil39 (160 puan) tarafından soruldu
+3 oy
2 cevap
4,364 kez görüntülendi 22, Aralık, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde HüseyinAşkit (210 puan) tarafından soruldu
+6 oy
1 cevap
+2 oy
2 cevap
811 kez görüntülendi 30, Mart, 2014 Yurtdışı Eğitim kategorisinde toprak (180 puan) tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap
1,234 kez görüntülendi 13, Ocak, 2014 Yurtdışı Eğitim kategorisinde kalker (140 puan) tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap
348 kez görüntülendi 18, Ekim, 2014 Yurtdışı Eğitim kategorisinde Nesea (170 puan) tarafından soruldu
+6 oy
1 cevap
...