Hoş geldiniz! Gezi, gezi kültürü, seyahat planlarınız ile ilgili aklınıza takılan soruları buradan sorabilirsiniz. Sorunuzu sormadan önce, daha önce sorulmuş sorulara göz atmanızı tavsiye ederiz. En üstteki arama kutusunu kullanarak, sorunuzun daha önce sorulmuş olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Lütfen her sorunuzu ayrı ayrı sayfalarda sormaya dikkat ediniz. Örneğin Tayland ile ilgili ulaşım, konaklama, gezilecek yerler ve rota planlamak ile ilgili sorularınız varsa, her sorunuzu ayrı başlık halinde sorunuz: Sorularınızda imla kurallarına uymaya dikkat ediniz. Seyahatleriniz sonrası siz de bu sayfadaki sorulara kendi deneyimlerinizi eklerseniz okuyucular da faydalanmış olacaktır. Teşekkürler Bu site YoldaOlmak.com sitesinin Soru ve Cevap sayfasıdır.
  • Kayıt

Soru&Cevap Yardım

Sayfa Gösterimi
Sayfa Gösterimi

785 soru

820 cevap

201 yorum

7,526 kullanıcı

Avustralya Tatili Planlama

+5 oy
Avustralya ile ilgili yazılarınızı büyük keyifle okudum. Paylaşımınız için çok teşekkür ederiz. Benim sorum;
Melbourne şehrinde yaşayan kızkardeşimi hem de ülkeyi görmeye gidiyoruz. Cuma akşamı orda olacağız.

Cumartesi onun tatil olması sebebi ile erkenden Sydney'e okyanus yolundan arabayla gitmeye karar vermiştik.Yol üstünde Wilsons promontory, Lakes entrance, Mallacoota üzerinden 1 gece bir yerde konaklayarak, Pazar akşam Sydney'de olsak diye düşündük.

1-Tek gece konaklama ile bu başarılabilir mi? Hangi noktada konaklamalı?
2-Uğranılacak noktalar güzel mi? Başka öneriniz var mI? Mallacoota'dan emin olamadım mesela. Gidilen yerlerde ne kadar vakit geçirmek ve nasıl vakit geçirmek lazım?
 
Kızkardeşim işi dolayısı ile Pazartesi ilk uçakla işe yetişecek, biz kalıp Sydney'i gezeceğiz. Gün sayımız kısıtlı, Sydney'e kaç gün ayırlmalı? Bu programa Blue mountain'ı da eklesek, orda geçirelecek vakit ne kadar alır? Ne yapılır oralarda?

Sonraki niyetimiz Grand Ocean Road yapmak. Uçakla oraya gitsek Sydney'den ve gezerek istikamet Melbourne olsa, kaç gün oralara yeter, günümüzü hesaplı kullanmak zorundayız. 12 apostles, Otway fly tree top durulacak yerler dedik fakat, nerede ne yapmadan dönmemeli? Cuma akşam Melbourne'de olmak istiyorum. Son iki günümü kardeşimle geçirmek için. Ne yazık ki Avustralya ile ilgili türkçe kaynak bulamadım. İngilizce takip edebildiğim kadar etmeye çalıştım.

Tatile az kaldı. Vereceğiniz cevaplar için minnetar olacağım. Yolunuz hiç bitmesin :)
27, Eylül, 2013 Avustralya/Okyanusya kategorisinde Hülya (170 puan) tarafından soruldu
2, Ekim, 2013 yoldaolmak tarafından düzenlendi

1 cevap

Sydney'den Melbourne ben gece treni ile geçmiştim. Yol güzergahını bilmiyorum. Mutlaka güzel yerler vardır, ama bundan önce görecek başka yerler daha ön plana çıkar bence. 

Sydney için 1 hafta dahi yetmez, ancak belli başlı yerler için iyi programla 2 gün yeterli gelebilir, Blue Mountain'e gidecekseniz en az 3 gün gerekir. Sydney CBD, Bondi Beach, Taronga Zoo, Harbour Bridge ve Opera House, Royal Botanic Gardens, National Museum, Manly Beach, Darling Harbour, Tekne Turu, The Rocks bölgesi, Sydney Aquarium, Sydney Tower, The Australian National Maritime Museum.... diye uzar gider.

Great Ocean Road yapmadan dönmeyin sakın! Sydney'den melbourne gece treni ile geçin. Araba kiralayıp (hatta karavan), o güzelim yolu keyfinize göre gezin. Karavan turu ile; otelde kalacağınıza karavanda kalırsınız. Yola çıkmadan alışverişinizi yapar, karavanda yemek de yapabilirsiniz. Great Ocean Road için 2 tam gün yeterli, 3 gün desek daha doğru olur, çünkü bir de dönüş yapacaksanız.

Arzu ederseniz Sydney'den Adelaide uçup, oradan alacağınız karavan ile Melbourne kadar gelip, karavanı Melbourne'de bırakabilirsiniz. 

 

2, Ekim, 2013 yoldaolmak (24,900 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

+5 oy
1 cevap
852 kez görüntülendi 12, Mayıs, 2013 Avustralya/Okyanusya kategorisinde barbosa62 (250 puan) tarafından soruldu
+5 oy
1 cevap
+7 oy
1 cevap
1,322 kez görüntülendi 22, Ekim, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde gül (190 puan) tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap
220 kez görüntülendi 13, Şubat, 2014 Avustralya/Okyanusya kategorisinde M.E.B (140 puan) tarafından soruldu
+6 oy
1 cevap
3,369 kez görüntülendi 29, Temmuz, 2013 Asya Gezisi kategorisinde ozyk (360 puan) tarafından soruldu
+4 oy
1 cevap
573 kez görüntülendi 23, Temmuz, 2013 Gezi Rehberi kategorisinde christa-renz (160 puan) tarafından soruldu
+5 oy
2 cevap
609 kez görüntülendi 4, Mayıs, 2013 Asya Gezisi kategorisinde Kuzo (340 puan) tarafından soruldu
+6 oy
1 cevap
1,542 kez görüntülendi 21, Mart, 2013 Yurtdışı Gezi kategorisinde gezmialem (220 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
971 kez görüntülendi 27, Nisan, 2014 Yurtdışı Gezi kategorisinde gamiize (130 puan) tarafından soruldu
...