Hoş geldiniz! Gezi, gezi kültürü, seyahat planlarınız ile ilgili aklınıza takılan soruları buradan sorabilirsiniz. Sorunuzu sormadan önce, daha önce sorulmuş sorulara göz atmanızı tavsiye ederiz. En üstteki arama kutusunu kullanarak, sorunuzun daha önce sorulmuş olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Lütfen her sorunuzu ayrı ayrı sayfalarda sormaya dikkat ediniz. Örneğin Tayland ile ilgili ulaşım, konaklama, gezilecek yerler ve rota planlamak ile ilgili sorularınız varsa, her sorunuzu ayrı başlık halinde sorunuz: Sorularınızda imla kurallarına uymaya dikkat ediniz. Seyahatleriniz sonrası siz de bu sayfadaki sorulara kendi deneyimlerinizi eklerseniz okuyucular da faydalanmış olacaktır. Teşekkürler Bu site YoldaOlmak.com sitesinin Soru ve Cevap sayfasıdır.
  • Kayıt

Soru&Cevap Yardım

Sayfa Gösterimi
Sayfa Gösterimi

782 soru

815 cevap

201 yorum

7,520 kullanıcı

Singapur-Malezya-Tayland Gezi Turu

+4 oy
Merhaba Kemal Bey,

Uzakdoğu seyahatim öncesi buradan bir kaç soru sormuş ve sizden bilgiler almıştım. Yolculuğum esnasında faydalandım. Teşekkür ederim :)

Hayatımda yaşadığım en güzel tecrübe ve en güzel tatildi diyebilirim. Tek başıma yaptığım 15 günlük bu macera benim için müthiş bir deneyim oldu. Geçen sene 16 gün süren avrupa interrail macerası bunun yanında hiçmiş desem yeridir :)

3 ülke. Tamamen farklı kültürler tamamen farklı ortamlarda geçen bu seyahatim beni bağımlı yapmış. Geldikten sonra anladım. Ben fiilen buradayım ama aklım inanın hala oralarda. İlk fırsatını bulduğumda tekrar gideceğim yerler kesinlikle uzakdoğu olacaktır.

http://yagmurirmak.blogspot.com adresimden uzakdoğu gezimi daha önce yaptığım interrail ve berlin gezilerimle ilgili paylaşımlarımı bulabilirsiniz. Blog çok yeni. İçerik tam oluşmadı.Eksikleri ne yazik ki çok :)

Çok kısa yolculuğumdan ve deneyimlerimden bahsetmek istiyorum:

11.10 Ekim sabah İstanbul-Ashkgabat 9.30 uçağına binişim ile yolculuk başladı. 3-4 saatlik bekleme ardından Bangkok'a geçiş. Saatleri 4 saat ileri almak. Bangkok havaalanında 3-4 saat bekleme ve ardından singapur'a uçuş ve saatleri 1 saat daha ileri almak. Aman tanrım :) Ömrü hayatımda böyle bir yolculuk hiç yapmamıştım. Durduk yere hayatımdan 5 saati de birden kaybetmemiştim :)

Singapur-Malezya-Tayland Gezdiğim Yerler:
Singapur: 2 gece kaldım. Singapur'dan woodland checkpoint'e gelmek. Buradan johor bahru'ya geçiş. Oradan Kuala Lumpur'a gidecek gece trenine biniş.

Kuala lumpur'da 1 gece kalmak bana yetti :) Kuala lumpur'dan phuket'e uçak ile geçiş.

Çok rahat ve keyifli bir yolculuk Phuket 3 gece kaldım. Çevre adaların büyük bir kısmını gezdim.Turlara katıldım. Bangla road, patong beach. Phuket'e gelene kadar hiç Türk'le karşılaşmamıştım. Tayland'a gelir gelmez başladı :)

Phuket - Bangkok gece otobüsü. İnanılmaz rahat ve konforlu otobüsle 12 saatlik yolculuk. Bileti Phuket town'dan aldım. 32 kişilik özel v.i.p otobüsüyle yolculuk.

Bangkok'da 2 gece kaldım. Çok güzel bir şehirdi. Tapınakları gezdim.
minivan ile Pattaya'ya geçiş, Pattaya'da 3 gece 4 gün kaldım. Walking street,çevre adalar,pattaya'daki tapınakları gezdim ve ülkeye geriş dönüş.

İmkanı olan herkesin hayatında 1 defada olsa mutlaka buralara gelmesini isterim :) Destek ve yardımlarınız için teşekkür ederim

Şimdi ikinci uzakdoğu seyahatimi planlıyorum. Gezmek istediğim yerler az çok şekillendi.Buradan size soracaklarım olacak. Tekrar görüşme üzere.
7, Kasım, 2013 Asya Gezisi kategorisinde Gökhan Gülbaz (460 puan) tarafından soruldu
8, Şubat, 2015 yoldaolmak tarafından yeniden gösterildi

1 cevap

Nefis bir Asya gezisi olmuş. 3 farklı ülke ve uzunca süre yolda olmak. Hep derim, otobüslerle veya trenle yolculuk etmeli. Seyahat ederken zaman kazanma gibi bir derdimizden çok, keşfetmek ve görmek olmalı. Sadece doğal güzellikleri değil, insanları, kültürü ve farklılıkları.

Seyahatinizden elde ettiğiniz deneyimlerle http://sorucevap.yoldaolmak.com/ üzerinde daha önce sorulmuş sorulara siz de yanıt verip, tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Farklı gözler, farklı deneyimler iyidir.

Ayrıca web sitenizin sidebarına http://sorucevap.yoldaolmak.com/ ve http://yoldaolmak.com/ sitelerini ekleyebilirsiniz. Böylece daha çok kişi bilgiye daha kolay ulaşabilir.

Selamlar
7, Kasım, 2013 yoldaolmak (24,900 puan) tarafından cevaplandı

İlgili sorular

+1 oy
1 cevap
734 kez görüntülendi 4, Haziran, 2014 Asya Gezisi kategorisinde Sinan Keçeci (190 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
382 kez görüntülendi 2, Haziran, 2014 Asya Gezisi kategorisinde Sinan Keçeci (190 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
809 kez görüntülendi 22, Kasım, 2014 Asya Gezisi kategorisinde busra34 (190 puan) tarafından soruldu
+2 oy
2 cevap
2,732 kez görüntülendi 21, Ağustos, 2014 Asya Gezisi kategorisinde sogukkanli56 (190 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
839 kez görüntülendi 7, Haziran, 2014 Asya Gezisi kategorisinde Sinan Keçeci (190 puan) tarafından soruldu
+5 oy
1 cevap
4,177 kez görüntülendi 23, Ekim, 2013 Asya Gezisi kategorisinde abdkale (170 puan) tarafından soruldu
+5 oy
1 cevap
2,328 kez görüntülendi 19, Eylül, 2013 Asya Gezisi kategorisinde Gökhan Gülbaz (460 puan) tarafından soruldu
+4 oy
1 cevap
1,760 kez görüntülendi 19, Eylül, 2013 Asya Gezisi kategorisinde Gökhan Gülbaz (460 puan) tarafından soruldu
+3 oy
1 cevap
1,377 kez görüntülendi 19, Eylül, 2013 Asya Gezisi kategorisinde Gökhan Gülbaz (460 puan) tarafından soruldu
+2 oy
2 cevap
1,657 kez görüntülendi 5, Ocak, 2015 Asya Gezisi kategorisinde aykben (180 puan) tarafından soruldu
...