Hoş geldiniz! Gezi, gezi kültürü, seyahat planlarınız ile ilgili aklınıza takılan soruları buradan sorabilirsiniz. Sorunuzu sormadan önce, daha önce sorulmuş sorulara göz atmanızı tavsiye ederiz. En üstteki arama kutusunu kullanarak, sorunuzun daha önce sorulmuş olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Lütfen her sorunuzu ayrı ayrı sayfalarda sormaya dikkat ediniz. Örneğin Tayland ile ilgili ulaşım, konaklama, gezilecek yerler ve rota planlamak ile ilgili sorularınız varsa, her sorunuzu ayrı başlık halinde sorunuz: Sorularınızda imla kurallarına uymaya dikkat ediniz. Seyahatleriniz sonrası siz de bu sayfadaki sorulara kendi deneyimlerinizi eklerseniz okuyucular da faydalanmış olacaktır. Teşekkürler Bu site YoldaOlmak.com sitesinin Soru ve Cevap sayfasıdır.
  • Kayıt

Soru&Cevap Yardım

Sayfa Gösterimi
Sayfa Gösterimi

782 soru

815 cevap

201 yorum

7,520 kullanıcı

Yurtdışı Dil Eğitimi İçin Amerika veya Avustralya?

+5 oy
Öncelikle teşekkür ederim. Çok güzel bir site.

Benim soru dil eğitimi ile alakalı. Ben 6 aylık bir dil eğitimi almayı düşünüyorum. Ortalama maliyetlerde biraz önemli ama Amerika ve Avustralya arasında kararsızım. Her kafadan bir ses Avustralya'da çalışma izni olduğu icin orayı seç diyen; Amerika'da sosyal hayat daha guzel olduğu ıcın orayı seç diyen var.

Benım seviyem düşük bir seviye ve 6 aylık bir sure biçtım kendime. Geliştirebildigim kadar öğrenmeye çalısacagım. Danışman şirketleri 7.000$ civarında okul eğitim fiyatları çıkarıyorlar.

Sizin goruslerinizi de cok merak ediyorum
23, Kasım, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde Goksu (170 puan) tarafından soruldu
26, Ocak, 2014 yoldaolmak tarafından yeniden kategorilendirildi

1 cevap

Hem Amerika hem de Avustralya dil eğitim için en iyi adresler. 

Sosyal ortam deniyor, ancak bu sizin sosyalliğiniz ve biraz da özgüveninizle ilgili bir şey. Ortam dilediği kadar sosyal olsun, siz İngilizcenize güvenmediğinizden, sosyal ortamlara katılsanız da, eşlik etmediğinizde bir faydası olmaz. İngilizce film veya dizi izlemek daha faydalı bu durumda. Sosyal ortam veya ortam sizi İngilizce düşünmeye veya konuşmaya zorluyacaksa size faydası olacaktır. her sosyal ortamın kurulması da ne yazık ki kolay değil ve zaman istiyor.

Kısaca dünyanın neresi olursa olsun, neresini tercih ederseniz edin, önemli olan sizin dil öğrenmeye ne kadar tutkuyla bağlı olduğunuzdur. Modern yaşantı, sosyal ortam, kaliteli okul ve hevesli, işini bilen öğretmenleri, çalıma izni... bunlardan daha önemli sizin kendinizi dil öğrenmeye ne kadar adayacağınızdır.

Sosyalleşme sizin bütçenizle de ilgili bi şey. Etkinliklere katılmanız, sinema, konser, tiyaro vs gitmeniz, arkadaşlarınızla dışarıda yemek yemeniz, birlikte bara gitmeniz... bunların hepsi bir bütçe gerektiriyor. 

Bu arada, düşük seviyede İngilizce'si olanlar için 6 ay maalesef yeterli değildir.  Yurtdışı yaşam deneyimi olmayanların, zaten ortama ve kütürel farklılıklara alışması, yeni arkadaşlar edinmesi için öncelikle aylar gerekiyor. Hele bizim gibi çok flexible olmayan, zor beğenen bir millet için bu daha uzun sürebiliyor. Yurtfışına adım attığının haftası eve geri kaçmaya çalışanları iliyorum.

Yabancı dil öğrenmeyi kafaya takmanız, tutku haline getirmeniz, kendinize güvenmeniz gerekiyor. Bu noktada ülkenin neresi olduğunun çok da önemi yok. Avustralya da Amerika da farklı avantaj ve dez avantaja sahip olsalar da benzer özellikler taşıyor.

Zamanınız ülkeyi veya şehri keşfetmek yerine okul ve ders çalışarak geçeceğinden bazen dış mekanların da pek önemi kalmıyor. Modern ülkelerin şehir yaşantıları ve sosyalleşme fırsatları birbirinden çok da farklı değil.

Hangi ülke olursa olsun gittiğiniz ülkede mutlaka çalışmayı deneyin. Bu konuşmaya mecbur kalmanıza neden olacağı için önemlidir. 

Hangi ülkeye giderseniz gidin, okul bittikten sonra en az 1-2 süreyle o ülkede tek başınıza seyahat edin. Bu şekilde okulda edindiğiniz teorik bilgileri güncel hayata uygulamak için bir fırsat edinmiş olursunuz. Aksi halde öğrendiğiniz bilgiler kolayca uçup gider.

Yukarıda satır aralarında verdiğim tavsiylerle ülkenizi siz kendiniz seçmelisiniz.

Benim gibi iklimi önemseyenlerdenseniz nereyi seçmeniz gerektiğini biliyorsunuz artık demektir.

Dil okulu arayışı için de detaylı bilgi almak istersen aşağıdaki adrese uğra veya telefon et. Adresi yoldaolmak.com verdi diyebilirsin.

Evliya Çelebi Mah. Kıblelizade Sok. Ruhide Ap. No:3 Kat: 1 Daire : 2 34400 Beyoğlu, İstanbul, Turkey
Tel : 0090(212)293 61 05 - 06   E-mail : info@soeducation.com

 

avustralya dil okulları

28, Kasım, 2013 yoldaolmak (24,900 puan) tarafından cevaplandı
12, Mayıs, 2015 yoldaolmak tarafından düzenlendi
Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevap için objektif bakınca yazdıklarınız çok haklı.

Bizim tek sorunumuz gerçektende zor beğenmemiz ve hemen vazgeçmemiz, ama bu söyledikleriniz hep aklımda olacak.

Gercekten cok tesekkurler..

İlgili sorular

+4 oy
2 cevap
1,267 kez görüntülendi 3, Ocak, 2014 Yurtdışı Eğitim kategorisinde Anil39 (160 puan) tarafından soruldu
+7 oy
1 cevap
1,311 kez görüntülendi 22, Ekim, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde gül (190 puan) tarafından soruldu
+3 oy
1 cevap
4,334 kez görüntülendi 22, Aralık, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde HüseyinAşkit (210 puan) tarafından soruldu
+7 oy
1 cevap
22,941 kez görüntülendi 16, Haziran, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde s32rcan (320 puan) tarafından soruldu
+6 oy
1 cevap
+2 oy
1 cevap
1,231 kez görüntülendi 13, Ocak, 2014 Yurtdışı Eğitim kategorisinde kalker (140 puan) tarafından soruldu
+5 oy
1 cevap
1,163 kez görüntülendi 5, Şubat, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde berkendal (250 puan) tarafından soruldu
+3 oy
1 cevap
2,813 kez görüntülendi 28, Mayıs, 2014 Yurtdışı Eğitim kategorisinde ayarsizinsan (160 puan) tarafından soruldu
+4 oy
2 cevap
3,633 kez görüntülendi 23, Ekim, 2013 Yurtdışı Eğitim kategorisinde s32rcan (320 puan) tarafından soruldu
...