Hoş geldiniz! Gezi, gezi kültürü, seyahat planlarınız ile ilgili aklınıza takılan soruları buradan sorabilirsiniz. Sorunuzu sormadan önce, daha önce sorulmuş sorulara göz atmanızı tavsiye ederiz. En üstteki arama kutusunu kullanarak, sorunuzun daha önce sorulmuş olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Lütfen her sorunuzu ayrı ayrı sayfalarda sormaya dikkat ediniz. Örneğin Tayland ile ilgili ulaşım, konaklama, gezilecek yerler ve rota planlamak ile ilgili sorularınız varsa, her sorunuzu ayrı başlık halinde sorunuz: Sorularınızda imla kurallarına uymaya dikkat ediniz. Seyahatleriniz sonrası siz de bu sayfadaki sorulara kendi deneyimlerinizi eklerseniz okuyucular da faydalanmış olacaktır. Teşekkürler Bu site YoldaOlmak.com sitesinin Soru ve Cevap sayfasıdır.
  • Kayıt

Soru&Cevap Yardım

Sayfa Gösterimi
Sayfa Gösterimi

785 soru

820 cevap

201 yorum

7,526 kullanıcı

Beypazarı Gezisi

+1 oy
Sonunda sizi okuya okuya aşka geldim. Ama şu an ne pasaportum ne de içimin rahat edeceği kadar param olmadığı için yurt içinden başlamaya karar verdim.

Hep merak ettiğim bir yer olarak Beypazarı'ndan başlayayım dedim. İnternette ki gezi rehberlerinden baksam da son tavsiye sizden olsun istedim. Eğer gitmişseniz (etiket sorguladım çıkmadı) nerelere gitmeyi,nerde kalmayı,nerde ne yememi,nereleri gezmemi tavsiye ederdiniz ?

19 Mayıs haftası gitmeye niyetlendim...ona göre gardımı alayım. Sizden o zamana kadar yanıt gelmezse eğer ya seminer zamanına ertelerim. Ya da gitsem de öncelik,öğretmen olduğum için öğretmenevi seçeneğinden başlamayı düşünürüm.

Öyle yerleri değil rehberlerde bahsedilen bungolavları isterim aslında, ama yalnız bir bayan olarak güvenlik konusu sıkıntı olur gibi mesela...neyse,sizden gelecekleri bekliyorum...tavsiye olarak...(?)
6, Mayıs, 2014 Gezi Rehberi kategorisinde Nesea (170 puan) tarafından soruldu
9, Mayıs, 2014 Kemal Kaya tarafından düzenlendi

2 Cevaplar

Ne zaman aşacağız şu seyahat güvenliği konusunu!? Seyahat etmek bildiğimizden daha güvenlidir, korkular sadece beyindedir. 

Otobüse atlanır gidilir, birkaç otel ve pansiyon gezilir, uygun olan tutulur. Ya da gitmeden booking.com'da araştırma yapılır, uygun konum ve fiyattaki otel tutulur. ZAten Beypazarı küçük yer. Hakkında araştırma yapmaya gerek yok, sokaklarında ağır ağır dolaşılır, acele etmeden, her şeyi görme telaşına düşmeden, detayları kaçırmadan...

Gönlüne göre bir restoran seçilir, menülere ve fiyatlara göz atılır... Bu normal yaşanılan yerdeki hayattan farklı davranışlar gerektirmiyor...

Gerekli bilgiler için ise: http://gezgintech.com/ankara-beypazari-gezilecek-yerler.html

9, Mayıs, 2014 Kemal Kaya (11,550 puan) tarafından cevaplandı
Bilmediği şeyden korkar insan... Korkmak değil de hadi çekinmek diyelim .Anneme anlattım bungalovları filan."abooov ben korkarım, en iyisi öğretmenevi "dedi. :) Tek başına, bayan olmak ve ülkemizin yalnız bayan bu şekilde dolaşıyorsa kesin aranıyordur bakışı gibi öğeler bir araya gelince ister istemez çekiniyor insan.

Tabii siz birçok yer gezip hem tecrübe kazanmış, hem ülkemiz insanının bakış açısını epey aşmış bulunduğunuz için çekincem ve sorularım anlamsız ve gereksiz hatta cevap tarzınızdan anladığım kadarıyla aptalca gelmiş olmalı... Başka yerlere de baktım yine bakarım.. Siz zevkine bakarak gereksiz öğelerden sıyrılıp, olayın özünü yakalamış biri gibi göründünüz sanırım ve anlayışlı.. Vaktinizi harcadığım için özür diler. Biraz sabrı taşmış olsa da nezaketiniz ve vakit ayırıp cevap yazdığıız  için de gerçekten gönülden teşekkür ederim. :)

Her  zaman  iyi  yolculuklar...

Hocam merhabalar ismim Ömer Özekin. Ben Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksek Ukulu turizm rehberliği son sınıf öğrencisiyim. 2 yıldır Beypazarı'nda konaklıyorum. Bunun yanında da bölümüm gereği pratik olsun diye Beypazarı'nda rehberlik veya alan kılavuzluğuda yapıyorum.

Eğer yolunuz düşerse bana ulaşabilirsiniz.  Sizleri de beklerim her şekilde size yardımcı olacağım. Eğer ben olmazsam bile Beypazarı'nı en iyi şekilde gezmeniz için elimden geleni yapacağıma emin olun.


Tel: 0534 690 29 94 | E-mail: ozekinomer@gmail.com | Facebook : https://www.facebook.com/EndieSmaN

13, Mayıs, 2014 misafir tarafından cevaplandı
21, Mayıs, 2014 Kemal Kaya tarafından düzenlendi
Çok teşekkür ederim. Açıkçası cesaretim krılmıştı ama, şimdi moralim yerine geldi. Muhtemelen okullar tatil oluncaya kaldı. Öğretmenevi küçük mü, en ünlü  yemekleri, en güzel nerde  yenilir, kuş gözlemcilerinden bahsediliyordu, başka doğal yerleri var mı.. en çok merak  ettiğim konular.

Telefonunuzu not ediyorum ama muhtemelen geldiğim sıralarda orda olmazsınız. Çok teşekkür ederim. Neşe Atalay

İlgili sorular

+7 oy
1 cevap
297 kez görüntülendi 13, Aralık, 2012 Yolda Olmak kategorisinde Günnur Öztürk (190 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
395 kez görüntülendi 14, Aralık, 2015 Gezi Rehberi kategorisinde poka (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
78 kez görüntülendi 21, Nisan, 21 Yol Arkadaşı Bul kategorisinde gazetecigüven (120 puan) tarafından soruldu
–1 oy
1 cevap
247 kez görüntülendi 4, Mart, 2017 Yurtdışı Gezi kategorisinde Jewel Byme (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
1,148 kez görüntülendi 17, Aralık, 2016 Yol Arkadaşı Bul kategorisinde Dijvar Demircan (160 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap
1,145 kez görüntülendi 15, Aralık, 2016 Yol Arkadaşı Bul kategorisinde Sebyar (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
43 kez görüntülendi 24, Ekim, 2016 Asya Gezisi kategorisinde kaan (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
117 kez görüntülendi 21, Mart, 2016 Yurtdışı Gezi kategorisinde Foton Kusak (120 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
79 kez görüntülendi 11, Aralık, 2015 Yurtdışı Gezi kategorisinde sevgi atik (130 puan) tarafından soruldu
...