Hoş geldiniz! Gezi, gezi kültürü, seyahat planlarınız ile ilgili aklınıza takılan soruları buradan sorabilirsiniz. Sorunuzu sormadan önce, daha önce sorulmuş sorulara göz atmanızı tavsiye ederiz. En üstteki arama kutusunu kullanarak, sorunuzun daha önce sorulmuş olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Lütfen her sorunuzu ayrı ayrı sayfalarda sormaya dikkat ediniz. Örneğin Tayland ile ilgili ulaşım, konaklama, gezilecek yerler ve rota planlamak ile ilgili sorularınız varsa, her sorunuzu ayrı başlık halinde sorunuz: Sorularınızda imla kurallarına uymaya dikkat ediniz. Seyahatleriniz sonrası siz de bu sayfadaki sorulara kendi deneyimlerinizi eklerseniz okuyucular da faydalanmış olacaktır. Teşekkürler Bu site YoldaOlmak.com sitesinin Soru ve Cevap sayfasıdır.
  • Kayıt

Soru&Cevap Yardım

Sayfa Gösterimi
Sayfa Gösterimi

782 soru

815 cevap

201 yorum

7,520 kullanıcı

Uzun süreli seyahetlerde gezerken kalacak yer ayarlama?

+1 oy
Seneye tek başıma, 6 aylığına güney ve güneydoğu Asya gezisi yapma planım var. daha önceleri bir kaç haftalık kısa seyahat tecrübelerim var fakat bunlarda seyahate çıkmadan plan ve otel işlerini ayarlıyordum. hatta otele gidiş haritalarını bile googledan hazırlayıp çıktılarıyla vs gidiyordum. şimdi tabi süre uzayınca bu işleri önceden ayarlama imkanı yok. merakım kalacak yer işlerini gezerken nasıl hallediyorsunuz? açıkcası fiyat performans açısından başımı sokacak bir yer bulma seyahat öncesi en çok vaktimi alan şeyler. hergün buna zaman ve sabır harcamak biraz geriyor şimdiden beni. yada birde bilmediğim bir yerin garında inipte ne nerdedir aramak yada taksicilerin insafına kalmak. bu konuda bir kaç tüyo verirseniz sevinirim.
16, Temmuz, 2014 Asya Gezisi kategorisinde johndoe (190 puan) tarafından soruldu
26, Ocak, 2015 yoldaolmak tarafından yeniden gösterildi

1 cevap

Tripadvisor.com dan yararlanmani tavsiye ederim.konaklanacak yerlerin yorumlarini,fiyatlarini gorebilirsin.rezervasyonlar booking.com,expedia,hrs vs. Gibi araci sirketlerle yapilabilniyor ancak oradaki fiyatlari gordukten sonra otele telefon acarak daha dusuk bir fiyat isteyebilirsin cunku bu aracilara %10-25 arasinda anlasmaya bagli olarak komisyon oduyorlar.umarim yardimci olabilmisimdir.
29, Temmuz, 2014 Volkan Evcil tarafından cevaplandı
teşekkür ediyorum yanıtınız için. genelde bende yorumlar, haritalar için bahsettiğiniz siteleri kullanıyorum.
ama sorum daha çok, uzun süreli seyahatlerde hergün bu rutinin içine girmenin oldukça stresli ve vakit alabileceği yönünde. en azından benim için. dediğim gibi bir kaç haftalık ya da aylık seyahatlerde planları önceden yaptığım için pek sorun olmuyor. harita çıktıları ve önceden araştırmalar derken zaten az çok ne nerde kestirebiliyorum çıkmadan. ama 6 aylık bir seyahatte bunun pratik bir çözümü var mı onu merak ediyorum? bir sabah Udaipur garında indiğimde muhtemelen oteller bölgesi nerde tam olarak bilemiyeceğim. bunun için taksicilerin insafına mı kalmalıyım? ya da bu tür seyahatlerde hostellerin yoğunluklu olduğu bölgeye gidildiğinde kapı kapı dolaşmak mı daha iyidir yokda önceden rezervasyon mu?

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
163 kez görüntülendi 7, Ağustos, 2014 Asya Gezisi kategorisinde johndoe (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
40 kez görüntülendi 14, Eylül, 2015 Asya Gezisi kategorisinde sermin (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
120 kez görüntülendi 15, Temmuz, 2016 Yolda Olmak kategorisinde Erem Sönmez (120 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap
714 kez görüntülendi 6, Temmuz, 2015 Vize kategorisinde Tuğçe Olcay (130 puan) tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap
208 kez görüntülendi 8, Eylül, 2014 Yolda Olmak kategorisinde johndoe (190 puan) tarafından soruldu
+2 oy
1 cevap
7,694 kez görüntülendi 10, Haziran, 2014 Vize kategorisinde Eda Ceren Aktas (140 puan) tarafından soruldu
+8 oy
1 cevap
4,980 kez görüntülendi 15, Şubat, 2013 Vize kategorisinde Gökhan Hepşen (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap
79 kez görüntülendi 13, Ocak, 2016 Asya Gezisi kategorisinde Biyanka Takıcı (140 puan) tarafından soruldu
+4 oy
1 cevap
227 kez görüntülendi 22, Ekim, 2013 Asya Gezisi kategorisinde srm (430 puan) tarafından soruldu
...